YAŞAM

Olmadı be öğretmenim!

Gaziantep'te 2 aydır sözleşmeli olarak öğretmenlik yapan Saadet Harmancı, bir binanın 6. katından atlayarak yaşamına son verdi.

Olmadı be öğretmenim!

Gaziantep’te Türkçe öğretmeni olarak görev yapan 25 yaşındaki Saadet Harmancı, 6 katlı apartmanın terasından atlayarak yaşamına son verdi. Saadet Harmancı’nın intihar etmeden önce sosyal medya hesabından, “Öğrencilerim haklarını helal etsinler gözüm gibi baktım hepsine üzülmesinler ben yapamadım mobbinge uğramaktan. Allah'a emanetsiniz canım öğrencilerim” şeklinde bir paylaşım yaptığı ortaya çıktı.

23 Nisan Mahallesi’nde meydana gelen olayda, bir ortaokulda sözleşmeli Türkçe öğretmeni olarak görev yapan Saadet Harmancı, 6 katlı apartmanın terasından kendini boşluğa bıraktı. Beton zemine düşen genç öğretmen, çevredekilerin ihbarıyla gelen ambulansla Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Saadet Harmancı, burada doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı.
Afyonkarahisarlı olduğu ve 2 ay önce göreve başladığı öğrenilen Saadet öğretmenin olaydan önce sosyal medya hesabından intihara ilişkin paylaşımlarda bulunduğu öğrenildi. Saadet Harmancı’nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Sevdiğim seni çok seviyorum. Kendine hani hep söylerdim sen benim doktorumsun hep öylesin işte dikkat et kendine. Öğrencilerim haklarını helal etsinler gözüm gibi baktım hepsine üzülmesinler ben yapamadım mobbinge uğramaktan. Allah'a emanetsiniz canım öğrencilerim hep iyi hatırlayın beni pasta kesmiştik en son size kırmızılı kalpli pastalar bırakıyorum. Diğer öğrencilerime de sözümdü unutmadım bir gün görüşmek dileğiyle. Allah'a emanet olun sizi her zaman seven öğretmeniniz Saadet. Her gün pamuk ipliğine bağlısınız sözünden bıktım usandım” yazdığı görüldü.
Ölümü ile yakınlarını yasa boğan Saadet Harmancı’nın cansız bedeni otopsi için Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsinin ardından annesi tarafından teslim alınarak memleketine götürüldü.