YAŞAM

Küçükcan'ı uğurladık

Gaziantep'te ölçüm ve inceleme yapmak için girdiği cami inşaatında ahşap iskelenin çökmesi sonucu enkaz altında kalarak yaşamını yitiren mühendis Korkut Küçükcan son yolculuğuna uğurlandı.

Küçükcan'ı uğurladık

Gaziantep’te inceleme yapmak için girdiği cami inşaatında çöken iskelenin altında kalan ve 33 saat sonra ulaşılabilen inşaat mühendisi Korkut Küçükcan, son yolculuğuna uğurlandı.

Akkent mahallesinde camii inşaatına inceleme yapmak için giren inşaat mühendisi Korkut Küçükcan, ahşap iskelenin çökmesi sonucu altında kalmıştı. Korkut Küçükcan’ı kurtarmak için seferber olan itfaiye, AFAD, UKME ve inşaat ustalarının yaptığı çalışmalarda 33 sonra Küçükcan’ın cansız bedenine ulaşılmıştı.

Korkut Küçükcan için Gaziantep Asri Mezarlığındaki Bahaddin Nakıboğlu Camii’nde öğle namazını müteakiben tören düzenlendi. Cenaze törenine Küçükcan’ın babası Kemal Küçükcan, kardeşi ve yakınları ile Gaziantep Valisi Davut Gül, AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Osman Toprak, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu,meslek odalarının başkanları, meslektaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Küçükcan’ın cenazesi kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları ve dualarla Asri Mezarlık’ta toprağa verildi. Evli ve 2 çocuk babası olan Korkut Küçükcan’ın Gaziantep’te bina güçlendirme ve dayanıklılık ölçümü yapan sayılı mühendislerden biri olduğu öğrenildi.