GÜNCEL

Soylu: 6 ayda uyuşturucu bitecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gaziantep'teki uyuşturucu sorununun 6 ay içinde bitirileceği sözünü verdi.

Soylu: 6 ayda uyuşturucu bitecek

Gaziantep’te güvenlik güçlerinin görevde kullanmak için ihtiyaç duyduğu 100 araç hayırseverler ve sanayiciler tarafından hibe edildi. Araçların anahtar teslim törenine Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile birlikte katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, emniyet ve jandarmanın ülke genelinde huzur ve güvenliğin sağlanması için canla başla çalıştığını belirterek, Gaziantep’te uyuşturucu problemini de 6 ay içinde çözeceklerini açıkladı. 

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’nde 100 aracın teslimi için düzenlenen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Gaziantep Valisi Davut Gül, milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Albay Halil Bekmez ile protokol mensupları ve hayırseverler katıldı. 

Emniyet güçlerinin sağladığı huzur ve güven ortamı nedeniyle Gaziantep’in daha fazla yatırım yapılan bir kent olduğunu söyleyen OSB Başkanı Cengiz Şimşek, “Sanayicimiz ülkemiz için üretim yapıyorsa bu güvenlik güçlerimizin çabaları sayesindedir. Huzur ve güvenin olmadığı yerde yatırım da olmayacağını herkes çok iyi biliyor. Bu nedenle polisimiz ve jandarmamıza ne kadar destek versek azdır” dedi. 

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Vali Davut Gül de kentteki birlik ve beraberlik ortamının her yönde kendisini gösterdiğini belirterek, sanayicilerin ve hayırseverlerin her zaman toplum ve devlet yararına olan konularda üstün gayret sarf ettiklerini belirterek hayırseverlere teşekkür etti. 

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de konuşmasında huzur ve güven ortamının adalet kavramıyla pekişmesi halinde daha da anlam kazandığını, ekonominin çarklarının da daha hızlı döndüğünü söyledi. Arabuluculuk kavramının ticari davalarda da yürürlüğe gireceğini belirten Bakan Gül, “Arabuluculuk sisteminde işçi-işverenin helalleşmesi ve uzlaşması yolunu getirdik. Bu yılın ocak ayından itibaren uygulanmaya başlanacak. Çünkü mahkemelerde bu işin uzamasının, ihtilafın artmasının kimseye faydası yok” dedi. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da Gazianteplilerin her zaman devletin yanında olduklarına dikkat çektiğini konuşmasında, “Ülkemizde huzur ve güvenin sağlanmasından 15 Temmuz’dan sonra çok önemli adımlar attık. Bu gün ülkemizin her tarafından huzur ve sükun var. Asayiş olaylarından uyuşturucuya, narkotiğe kadar. Asayiş olaylarından teröre, trafikte ölümlere kadar, birçok noktada Türkiye hakikaten önemli trendler yakaladı" diye konuştu. 

Türkiye'nin her yerinde başlatılan uyuşturucu ile mücadelenin dünya genelinde de ciddi bir şekilde yürütüldüğünü anlatan Soylu, Gaziantep’te de uyuşturucu ve evden hırsızlık konularında 6 ay içinde büyük adımlar atılacağını söyledi. Soylu, “6 aydan sonra Gaziantep’teki uyuşturucu meselesini kimse ağzına almayacak. Bu kadar açık söylüyorum. Usullerini de biliyor arkadaşlar. Adalet Bakanımız duymasın. Bir usulümüz var. Evden hırsızlıklarda rakamlar var, onları biliyorum. 6 ay içerisinde Allah nasip edecek. İnşallah o rakamlar da 6 ay sonra en az yüzde 30 azalma olacak” dedi. 

Yapılan konuşmaların ardından hayırseverler tarafından hibe edilen 100 aracın anahtarları Bakan Soylu ve Bakan Gül ile diğer protokol mensupları tarafından polis ve jandarma görevlilerine teslim edildi.