YAŞAM

Evlilik Okulu'ndan mezun oldular

Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen Evlilik Okulu eğitimlerine katılan evli ve evlenecek 198 çift, düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Evlilik Okulu'ndan mezun oldular

Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen Evlilik Okulu eğitimlerine katılan evli ve evlenecek 198 çift, düzenlenen törenle sertifikalarını ve çamaşır makinalarını aldı.

Şahinbey Belediyesi, Gaziantep İl Müftülüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Şahinbey Rehberlik Araştırma Merkezi ile birlikte yürütülen projede amaç, mutlu ve huzurlu bir toplum oluşturmak. Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen sertifika törenine Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey İlçe Müftüsü Mahmut Arcaklıoğlu, kurum müdürleri ve kursiyerler katıldı.

Uzun süreli evliliklerin karşılıklı anlayışla mümkün olacağını belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Evlilik Okulu 10 yıldır başarıyla devam ettirdiğimiz bir projemiz. Evlilik Okuluna çok önem veriyoruz. Çünkü evlilik insanoğlunun hayatındaki önemli dönüm noktalarından biridir. Bu birliktelik hem dünya hem de ahiret hayatını etkileyecek. Dünyada yaşadığı süre boyunca hayatı cennet bahçelerinden bir bahçe veya cehennem çukurlarından birisi olacak” diye konuştu. 

Evliliklerde sevgi, saygı, sabır, sadakat ve sorumluluk kavramlarına dikkat edilmesinin önemini vurgulayan Tahmazoğlu, “ Bu 5 kurala riayet edersek evliliğiniz güzel olur. Ayrıca her ay evlilik okuluna katılan yeni evlenecek çiftlerimiz arasında kura çekerek, bir çiftimizi Umre’ye gönderiyoruz. Gençsiniz ve hayatınızın baharındasınız, böyle bir dönemde yeni bir hayata başlıyorsunuz. Uzun süreli evlilik, sabır ve sadakatle oluyor. İnşallah sizlerde nice uzun yıllar birlikte hayatınızı sürdürürsünüz. Evlilikleriniz inşallah hem dünyanızı, hem de ahiretinizi kazanmanıza vesile olur” dedi.