SİYASET

CHP STK turuna çıktı

CHP, Gaziantep'teki önde gelen sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütlerini ziyaret ederek parti politikaları için görüş alışverişinde bulunuyor.

CHP STK turuna çıktı

Bir dizi görüşmelerde bulunmak üzere Gaziantep’e gelen CHP milletvekilleri, Gaziantep İl Başkanı Lütfü Demir ve il yöneticileriyle birlikte Gaziantep Şanlıurfalılar Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ŞANLIDER) Başkanı Mustafa İsmet Erdoğan ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

Ziyarette ŞANLIDER ve Gaziantep’te yaşayan Şanlıurfalılar hakkında bilgiler veren Başkan Mustafa İsmet Erdoğan, kentte 350 bin civarında Şanlıurfalının yaşadığını anımsatarak, “Hemşerilerimiz tüm yönleriyle kent yaşamına katkıda bulunmak istiyor. Kentin yaşam kalitesinin arttırılması için kimsenin dışlanmadan, kendisini uzakta tutmadan ortak yaşam için çaba sarf etmesi gerekiyor. Biz dernek olarak bu alanda çaba sarf ediyoruz. Kentin tüm sivil toplum kuruluşlarıyla olduğu gibi yöneticileri ve siyasetçileriyle de sık sık bir araya gelerek sorunlara çözüm bulmaya çalışıyoruz” dedi.

Başkan Erdoğan ve yönetim kurulu üyelerinden kentin sorunları hakkında bilgiler alan CHP Milletvekilleri, düzenli olarak yereldeki sorunları yerinde tespit ederek çözüm yolları bulmak amacıyla sivil toplum örgütleri ve meslek kurumlarıyla görüşmeler yaptıklarını belirterek, Gaziantep ziyaretinin de şehrin sorunlarının tespiti ve çözüm odaklı politikaların oluşturulması için yapıldığını kaydetti.

CHP heyetinin ziyaretinde İstanbul Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Emine Gülizar Emecan, Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Gaziantep Milletvekilleri İrfan Kaplan ve Bayram Yılmazkaya, İl Başkanı Lütfü Demir yer aldı.