YAŞAM

Cani kocaya 25 yıl

Gaziantep'te şiddet gördüğü için baba evine dönen eşine, babasının evinde işkence ettikten sonra pompalı tüfekle yaralayıp bir bacağının kesilmesine neden olan kocaya 25 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Cani kocaya 25 yıl

Gaziantep'te hamile eşini av tüfeğiyle yaralayarak bacağının kesilmesine neden olan kocaya 25 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Mahkeme heyeti, sanığın cezasına indirime gitmedi.

7 yıllık eşi Çağlar Aşık’a pompalı tüfekle ateş ederek bacağının kesilmesine neden olduğu gerekçesiyle Gaziantep 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu olarak yargılanan Mehmet Ali Aşık pişman olduğunu söyledi ancak mahkeme heyeti sanığın suç işleme meylini dikkate alarak en ağır cezayla cezalandırdı.

3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Mehmet Ali Aşık ile avukatı, Çağlar Aşık ile ailesi ve avukatları katıldı. Mahkeme Başkanının son sözünü sorduğu sanık Mehmet Ali Aşık, hamile olduğunu bilmediği eşini korkutma amacıyla ateş açtığını iddia ederek pişman olduğunu söyledi.

Mağdure Çağlar Aşık, ise gücü yetmediği için sanığa karşı koyamadığını belirterek, “Ama kesinlikle korkutmak değildi, acı çekerek ölmemi istiyordu. Ben o gün sadece bir bacağımı değil, her şeyimi, umudumu kaybettim. Hamile olduğumu biliyordu, beraber hastana gitmiştik. Doğmamış yavrumu o olaydan sonra kaybettim.Keşke doğuştan engelli olsaydım veya bir kaza geçirseydim de bunlar olmasaydı. Çocuklarımın babası bunları yapmasaydı" dedi. 

Savcının mütalaasını tekrar etmesinden sonra mahkeme heyeti, sanık Mehmet Ali Aşık’ı toplam 25 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme başkanı, sanığın suç işleme eğilimi dikkate alınarak cezalarda indirim yapılmasına yer olmadığına karar verildiğini kaydetti.

23 Eylül 2017’de meydana gelen olayda, 7 yıllık eşinden sık sık şiddet gören Çağlar Aşık, 3 çocuğuyla birlikte babası Kemal Sönmez’in evine sığınmış, olay günü pişman olduğunu söyleyerek eve gelen sanık, gece uykudan uyandırdığı eşini ağızını bağladıktan sonra uzun süre dövdükten sonra bıçakla yaralamış, yarım saat süren işkencenin ardından da pompalı tüfekle ateş açarak bacağından yaralamıştı. Hastaneye kaldırılan genç kadının ayağı dizinin altından kesilmiş, karnındaki bebeği de alınmıştı.