GÜNCEL

Şehit Mustafa'ya son görev

Suriye’nin İdlip bölgesinde rejim güçlerinin saldırısında şehit düşen Gaziantepli Tankçı Sözleşmeli Er Mustafa Ertürk (23) gözyaşları arasında memleketinde toprağa verildi.

Şehit Mustafa'ya son görev

Suriye’nin İdlip bölgesinde rejim güçlerinin saldırısında şehit düşen Gaziantepli Tankçı Sözleşmeli Er Mustafa Ertürk (23) gözyaşları arasında memleketinde toprağa verildi. 3 çocuk sahibi Hatice-Osman Ertürk çiftinin orta çocuğu olan şehidin 2 yıl önce vatani görevini tamamladıktan sonra sözleşmeli olarak göreve başladığı öğrenildi.

İdlip’te yaşanan saldırıda yaşamını yitiren askerler için Hatay’dan düzenlenen askeri törenin ardından cenazesi uçakla Gaziantep’e getirilen Mustafa Ertürk için Cuma namazının ardından Gaziantep Asri Mezarlığındaki Bahaeddin Nakiboğlu Camii’nde tören düzenlendi. Şehidin cenazesi Cuma namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

Törene şehidin ailesi ve akrabaları ile Gaziantep Valisi Davut Gül, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hacı Halil Osma, milletvekilleri, belediye başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.