SPOR

UNI GFK'dan liselilere destek

Gaziantep universiteli taraftar grubu sokağa çıkamayan üniversite adayları için haberleşme ağları üzerinden hazırlık desteği veriyor.

UNI GFK'dan liselilere destek

ürkiye’nin farklı illerinde üniversite okuyan Gaziantepli gençlerin oluşturduğu taraftar topluluğu korona virüs döneminde evden çıkamayan liseli öğrenciler için sosyal medya hesaplarından canlı soru çözüm grupları oluşturdu. ÜNİ-GFK üyesi gençler, üniversiteye hazırlanan ancak salgın nedeniyle aksaklık yaşayan kardeşlerini canlı desteklerle sınava hazırlıyor. 

İlk olarak Burdur Mehmet Akif Üniversitesi’nde (MAKU) öğrenim gören öğrenciler tarafından MAKUANTEP adıyla oluşturulan topluluk zaman içinde gelişerek İstanbul, Ankara, Bursa ve Konya başta olmak üzere 12 şehirde resmi topluluk, diğer illerde de temsilcilik olarak bulunan topluluk, kendi illerinde oynanan tüm spor karşılaşmalarında Gaziantep takımlarına destek oluyor. 

Deplasman maçlarında takımlarını yalnız bırakmadıklarını söyleyen UNİ-GFK Ankara Temsilcisi Ferhat Bakır, “Bütün şehirlerdeki topluluklar olarak  'Kampüste Şahin Var' sloganı ile tek çatı altında buluştuk. Topluluk olarak Gaziantep Futbol Kulübümüzün yanı sıra Gaziantep Basketbol ve Merinos Voleybol takımlarımızı da yalnız bırakmadık. Bunun yanında sadece tribünde değil her alanda memleketimize ve çevremize yardımcı olmak için projeler başlattık” dedi. 

Bakır, “En son başlattığımız proje ile üniversiteye hazırlık yapan fakat COVID-19 Virüs salgını nedeniyle aksaklık yaşayan liseli kardeşlerimize yardımcı olabilmek için sosyal medya hesaplarımızdan canlı ders anlatımı ve Whatsapp üzerinden soru çözüm grupları kurduk. UNI GFK ailesi olarak hiç bir kurum ve kuruluştan destek almadan tamamen öğrenci bütçesi ile elimizi taşın altına koyduk, her daim bu fedakârlığı yapacağız” diye konuştu.