EĞİTİM

Evler bayram yeri olacak

SANKO Okulları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’üncü yılını Türkiye genelinde coşkuyla kutlamak amacıyla, “Evler Bayram Yeri” sloganı ile kampanya başlattı.

Evler bayram yeri olacak

SANKO Okulları, Yeni Koronavirüs (COVID 19) salgını nedeniyle okulda eğitime ara verilince, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’üncü yılını Türkiye genelinde coşkuyla kutlamak amacıyla, “Evler Bayram Yeri” sloganı ile kampanya başlattı.

SANKO Okulları Genel Müdürü Fırat Mümtaz Asyalı, Milli Mücadelenin Karargahı olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’üncü Yıl kutlamaları için öğrencilerle birlikte kurdukları güzel hayali, COVID 19 salgını nedeniyle koşullar değişse de hayata geçirmeye karar verdiklerini söyledi.

Aylar öncesinden planlamalar yaptıklarını ancak mümkün olamadığını söyleyen Asyalı, “Salgın riskine karşı önlem olarak okulda eğitime ara verilince, evlerimizde olduğumuz için evlerimizi bayram yerine çevirelim istedik. Evlerimizdeki bayram şenliği uzaklardan görünsün diye ülkemizde çocukların olduğu her evin bayram yerine dönmesi için bu kampanyayı başlattık. Ailelerin çocuklarımızın bu heyecanına ortaklık etmesi, onları daha da mutlu edecektir. Elimizdeki imkanlarla onlara bu coşkuyu yaşatmak, bu bayramı unutulmaz kılmanın en güzel yollarından biri olacaktır” dedi.

Çocukların yıllar sonra 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’üncü yılında evlerini aileleri ile bayram coşkusuyla nasıl süslediklerini anlatmaları ve evlerinin bayram yerine dönen fotoğraflarına bakmalarının onlara güzel bir anı olacağını belirten Asyalı, “Herkesi çocuklarımıza bu anıyı hediye etmek üzere kampanyamıza katılmaya davet ediyoruz. ‘Haydi Gaziantep, Haydi Türkiye 23 Nisan’ın 100’üncü Yılında Evler Bayram Yeri’ diyerek bu coşkunun herkes tarafından yaşanmasını sağlayalım” diye konuştu.