EKONOMİ

Yıldırım'dan kira çağrısı

GTO Başkanı Tuncay Yıldırım, işyeri mülk sahiplerinden kiralara yönelik işletmelere destek olmaları için yaptığı çağrıyı yineledi.

Yıldırım'dan kira çağrısı

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, işyeri mülk sahiplerinden kiralara yönelik işletmelere destek olmaları için yaptığı çağrıyı yineledi.

GTO Başkanı Tuncay Yıldırım, içinden geçilen zor sürecin herkesin yaşamında maddi ve manevi olumsuzluklara sebebiyet verdiğine dikkat çekerek, “Bu süreci birlikte en az zararla atlatabilmek için en güçlü silahlarımızdan biri de birbirimize destek olmak. Kuşkusuz bu salgın herkesi etkiledi ve etkilemeye de devam edecek. Herkes üzerine düşeni hassasiyetle yerine getirdiği takdirde sosyal ve ekonomik olumsuzlukları minimum seviyeye çekebiliriz” diye konuştu.

Yaşanan salgın ve alınan tedbirler nedeniyle neredeyse durma noktasına gelen ticari faaliyetlerin ticaret erbabını zor durumda bıraktığına işaret eden Yıldırım, “Özellikle kentimizin alışveriş caddeleri Gazimuhtarpaşa ve Gaziler Caddesinde yüksek kiralar ödeyerek faaliyetlerine devam eden esnaf şu an kepenk kapatmış durumda. Ancak kiralar işlemeye devam ediyor. Mülk sahiplerinden toplumsal dayanışma çerçevesinde mülk sahibi – kiracı ilişkisinin de zedelenmemesi için esnafımıza destek olmaları için çağrı yapıyoruz. Bu süreçte işyeri kiralarınızda indirim ve ertelemeye gidin” dedi.