GÜNCEL

Can dostlara vefa

Şehitkamil Belediyesi, sokak hayvanları için oluşturduğu beslenme noktalarını 3 kat arttırdı.

Can dostlara vefa

Koronavirüs onlemleri sırasında sokak hayvanlarının mağdur olmaması için çalışma başlatan Şehitkamil Belediyesi, hayvan beslenme noktalarının sayısını 3 kat arttırdı.

Şehitkamil Belediyesi, 2011 yılında uygulamasını başlattığı ‘Bayat Ekmek Toplama’ projesinin kapsamını genişletmeyi sürdürüyor. Proje kapsamında apartmanların önüne koyulan bayat ekmek toplama kutuları sayesinde çöpe atılacak bayat ekmekler toplanıyor. Özellikle yaz ve kış aylarının olumsuz hava şartlarında doğada yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının doyurulması için ilçenin farklı noktalarında belirlenen yiyecek ve içecek noktaları sayesinde sokak hayvanlarının karnı doyuyor.

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Doğadaki dostlarımızın mağdur olmaması ve zorluk yaşamaması için ekip arkadaşlarımızla elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana bu konuda çok önemli projeler hayata geçirdik. Uyguladığımız, ‘Bayat Ekmek Toplama’ projesi kapsamında oluşturduğumuz hayvan beslenme noktalarının sayısında artış kararı aldık. İlçemiz genelinde hiçbir can dostumuzun yiyecek ve içecek sıkıntısı yaşamaması için arttırdık. Devletimiz tarafından alınan sokağa çıkma kısıtlaması kararı sonrası hemşehrilerimizin sokak hayvanlarımızın beslenmesi konusunda içlerinin rahat olmasını istiyoruz. Her beslenme noktasına düzenli aralıklarla ekiplerimiz tarafından yiyecek ve içecek bırakılıyor. Böylelikle ilçemizde hiçbir sokak hayvanı mağduriyet yaşamıyor. Bu konuda özveriyle çalışan tüm ekip arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Hemşerilerimden, devletimiz tarafından koronavirüs salgınıyla ilgili alınan tedbir kararlarına uymalarını ve evde kalmalarını rica ediyorum” ifadelerini kullandı.