GÜNCEL

Şahinbey reyhan kokacak

Şahinbey Belediyesi, kendi tesislerinde yetiştirdiği fesleğenleri vatandaşlara dağıttı.

Şahinbey reyhan kokacak

Her yıl vatandaşlara çeşitli çiçekler dağıtan Şahinbey belediyesi bu yılda vatandaşlara 30.000 adet reyhan (felseğen) çiçeği dağıtımı yapıyor.

  1. virüsüyle mücadelenin en üst seviyede olduğu bu dönemlerde Şahinbey Belediyesi evlerinde kalan vatandaşlarına ve kamu kurumlarında çalışan görevlilere toplamda 30.000 adet reyhan (fesleğen) çiçeği dağıtımı gerçekleştiriyor.

KENDİ TESİSLERİMİZDE YETİŞTİRİYORUZ

Çiçeklerin Şahinbey Belediyesi bünyesindeki serada yetiştirildiğini söyleyen Başkan Mehmet Tahmazoğlu, "Kendi bünyemizde yetiştirdiğimiz mevsimlik çiçeklerimizi, parklarımızın, bahçelerimizin, süslemesinde kullanıyorduk. Vatandaşlarımızın da balkonlarını süslemelerine yardım etmek için daha önceki yıllarda olduğu olduğu gibi bu yılda çiçek dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Korona virüsü nedeniyle evlerinde kalan vatandaşlara ve görevleri başında olan kamu çalışanlarına 30.000 adet reyhan (fesleğen) çiçeğini saksılar içinde ücretsiz olarak dağıtmaya başladık. İnşallah önümüzdeki yıl daha fazla çiçek yetiştirip yine vatandaşlarımıza dağıtacağız" diye konuştu.