SAĞLIK

İsmail de taburcu oldu

Gaziantep’te koronavirüse ilk yakalanan sağlık çalışanı olan İsmail Eren, 23 günlük bir tedavinin ardından taburcu oldu. İsmail Eren’den sonra serviste COVİD’li sağlık çalışanı kalmadı.

İsmail de taburcu oldu

Gaziantep’te 4 yıldır hemşire olarak görev yapan İsmail Eren, 2 yıldır çalıştığı Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde korona virüs testi pozitif çıkan kanserli bir hastaya müdahale ettikten birkaç gün sonra rahatsızlanınca evine yakın bir hastaneye başvurdu. Yapılan muayenenin ardından korona virüs şüphesiyle yatırılan genç sağlıkçının testi pozitif çıkınca görev yaptığı hastaneye getirilerek tedavi altına alındı.

SABAH gazetesinden Mehmet Boncuk'un özel haberine göre, kendisiyle birlikte aynı serviste çalışan meslektaşlarının testleri de pozitif çıkan ve aynı hastanede tedavi altına alınan meslektaşları birer birer şifa bulup taburcu olan İsmail Eren de sonunda taburcu oldu. Başhekim Prof. Dr. Suat Zengin ve sağlık çalışanlarının alkışlarıyla taburcu edilen İsmail Eren, yaşadıklarını anlattı. Eren, “Ben dikkat etmedim, başka meslektaşlarım ihmal etmesin” dedi.

Eren, “Sağlık çalışanı olarak ilk başta erken bulaşacağını düşünmüyordum. Sonra bulaşınca hayatımın şokunu yaşadım. Önlem alıyorduk ama demek ki tam önlem almamışız. İlk hafta büyük sıkıntı çektim. 23 gün boyunca içerde kaldım. Şu an çok mutluyum. Çünkü dışarıdaki hava ile burada hava aynı değil. Herkes çok ilgilendi; meslektaşlarım, hastane yönetimi Gaziantep Valisi. Vali bey arayıp hem şifa diledi hem de sağlık çalışanı olarak çalışmalarımız için teşekkür etti. Vatandaşlarımız çok dikkat etsinler. Kimse ‘Bana bulaşmaz’ demesin. Hasta olunca anlıyorsunuz ama işten geçiyor” diye konuştu.

Başhekim Prof. Dr. Suat Zengin ise, “Burada sağlık çalışanı olarak pozitif vaka kalmadı. İsmail ilk gelen sağlık çalışanı hastamızdı, en son da o taburcu oluyor. Çok sabırlı davrandı. O nedenle kendisine ayrıca teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra hem sağlık çalışanlarımız hem de vatandaşlarımız enfekte olmazlar” dedi.

 

Kaynak: SABAH