GÜNCEL

16 yaşında öldürüldü

Gaziantep’te 16 yaşındaki genç mahallede tartıştığı kişiler tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

16 yaşında öldürüldü

Gaziantep’te 16 yaşındaki genç mahallede tartıştığı kişiler tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Babası kuşçuluk yapan gencin kuş tartışması nedeniyle öldüğü iddia edilirken, yakınları cinayeti işlediğini iddia ettikleri bir kişinin evini ateşe verdi.

Şahinbey ilçesinin Vatan mahallesinde meydana gelen olayda Tamer Yiğit (16) kimliği öğrenilemeyen 4 kişiyle tartışmaya başladı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Kavga sırasında bir kişinin bıçak darbeleri ile yaralanan Tamer Yiğit, kanlar içerisinde yığıldı. Kavgayı görenlerin ihbarı üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri tarafından Doktor Ersin Arslan Devlet Hastanesi’ne götürülen Yiğit kurtarılamadı.

Olayın ardından Yiğit'in yakınları cinayeti gerçekleştirdiği düşünülen bir kişinin evini yakmak istedi. Polisin yoğun güvenlik önlemleri aldığı olayda evi yakmak isteyen bir kişi gözaltına alınırken Tamer Yiğit’in aynı adı taşıyan ve kuşçuluk yaptığı öğrenilen babası sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla oğlunun iddia edildiği gibi kuş meselesi nedeniyle öldürülmediğini iddia ederek, “ekmek almaya gitmişti” dedi.

Yiğit’in cenazesinin yapılacak otopsinin ardından ailesine teslim edileceği öğrenildi.