GÜNCEL

Şahin'den berberlere destek

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi önümüzdeki hafta açılacak olan berber ve kuaförlerde enfeksiyon riskini en aza indirgemek amacıyla sağlık seti dağıtımına başladı

Şahin'den berberlere destek

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi önümüzdeki hafta açılacak olan berber ve kuaförlerde enfeksiyon riskini en aza indirgemek amacıyla sağlık seti dağıtımına başladı. Belediye Başkanı Fatma Şahin, berber ve kuaförlere dezenfekte ve ilaçlama hizmeti de verdiklerini açıkladı.

Başkan Fatma Şahin, 11 Mayıs’ta berberler ve kuaförlerin işletmelerini açacağını aktararak, “Çok zor günler geçirdiniz. Çok sıkıntı yaşadınız. Biz de bütün gücümüzle sizin yanınızda olduk. Kuaförlerimizin ve berberlerimizin dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarına başladık. Hızlı bir şekilde tamamlıyoruz. Ayrıca bütün berberlerimize daha sağlıklı koşullarda hizmet vermesi için bir sağlık seti, riski en aza indirmek için oluşturduk ve dağıtımını hızlı bir şekilde gerçekleştirmekteyiz” dedi.

Gaziantep Kadın Kuaförler Odası Başkanı Mesut Alkava ise hijyen koşullarına uyarak maskelerini takacaklarını belirterek, “Bu süreçte vatandaşların bize yardımcı olmalarını sağlamaları açısında genelgede yer alan kısıtlamalara bizler gibi uyması önem arz ediyor. Kentin dezenfekte ve ilaçlama işlemlerini Büyükşehir Belediyesi üstlendi. Bu konudaki yardımsever yaklaşımlarından dolayı teşekkürlerimi iletiyorum” diye konuştu.

Gaziantep Erkek Kuaförler Odası Başkanı Hacı Darıcı da koruyucu-önleyici tedbirler kapsamında iş yerlerinde hijyenik bir ortamın varlığını düzenli bir şekilde devam ettirmek amacında olduklarını söyledi. Darıcı, “Tek kullanımlık havlular kullanılacaktır. 3 koltuğu olan bir iş yeri sosyal mesafeye uygun bir açıdan revize edilecek. Hassas bir durum, esnaflarımıza da duyuruyorum. Randevu sistemine önem gösterelim” dedi.