EKONOMİ

Fideler toprakla buluştu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından çiftçilere ücretsiz verilen 5,6 milyon sebze fidesi toprakla buluştu

Fideler toprakla buluştu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından çiftçilere ücretsiz verilen 5,6 milyon sebze fidesi toprakla buluştu. Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma ve Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Celal Özsöyler, Oğuzeli Ziraat Odası Başkanı Mustafa Uğur ve Gaziantep Tarım Kredi Kooperatifi Bölge Müdürü Mustafa Aslan ile birlikte arazileri inceleyerek çiftçilere bilgi verdi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak çiftçinin hep yanında olduklarını söyleyen Özsöyler, “Korona virüs sürecinde de çiftçilere olan desteğimizi sürdürüyoruz. İlk etapta çiftçilerimize destek planı oluşturmak için; ziraat odaları, tarım kooperatifiyle bir araya geldik. Bu kapsamda coğrafi işaretleri olan fideleri belirleyerek bölgesel bir dağıtım çalışması yaptık. Başkan Fatma Şahin’in talimatlarıyla çiftçilerimize toplam 5 milyon fide dağıtımı yapıldı” dedi.

Dağıtımın ardından fidelerin ekiminde bir hata olup olmadığını gözlemlemek, arazilerin toprak analizini yapmak için yerinde incelemede bulunduklarını söyleyen Özsöyler, “Çiftçilerimize olan desteğimizi sürdüreceğiz. Çiftçilerimizin toprak analizi, kullanılacak ilaçlar ve bakımlarla ilgili de ekiplerimiz incelemelerde bulunuyor. Amacımız ürün kalitesi ve verimini arttırarak çiftçimizin ve şehrimin daha çok kazanmasını sağlamaktır” diye konuştu.