GÜNCEL

Karagöz'e maske zorunluluğu

Gaziantep’te belli caddelere maske takmayanlar alınmayacak.

Karagöz'e maske zorunluluğu

Gaziantep’te belli caddelere maske takmayanlar alınmayacak. Vali Davut Gül, kararın bir zorunluluktan alındığını belirterek, “Türkiye’de vakalar düşerken bizde artmıyor. Maalesef insanımız duyarlı değil. Sokağa çıkma ve diğer yasakları ihlaller için Türkiye’de yapılan idari işlemlerin yüzde 30’u sadece Gaziantep’e yapılıyor” dedi.

Türkiye’in korona virüs ile ilgili normalleşme planının sosyal mesafe, maske, hijyen gibi kurallara dikkat edilerek gerçekleşeceğine dikkat çeken Vali Gül, “Normalleşme dediğimiz arkadaşımızla kol kola girip parkta oturduğumuz, pikniğe gittiğimiz, düğünlerde halay çektiğimiz AVM’lerde yüzlerce binlerce kişinin tıklım tıklım gezdiği bir süreç değil. Aşısı bulunana kadar bu hastalıkla ilgili başka şekilde mücadele etme şansımız yok. Şuan Gaziantep’in en önemli sıkıntısı olabildiğinde sosyal mesafenin muhafaza edilmemesi. Türkiye’deki yapılan idari işlemlerin yüzde 30’u Gaziantep’te yapılıyor ama bu çare değil” dedi.

Devletin Gaziantep’te 7 milyon maske dağıttığını açıklayan Vali Davut, şehirde insanların kolluk ve yaptırım gücü olmadan duyarlı davranması halinde hastalığın yayılmasının önüne geçilebileceğine dikkat çekerek, “Bununla ilgili özellikle Karagöz Caddesi, Gaziler, İnönü ve benzeri kabalık yerlerde Pazartesi itibarıyla maskesiz gezmek yasaklandı. O caddelere kimsenin gitmesini istemiyoruz ama giderlerse de mutlaka maskesi olsun ve sosyal mesafeyi muhafaza etsin” diye konuştu.