SAĞLIK

Koronalı hastaya ziyaret rekoru

Gaziantep'te anjiyo geçirdikten sonra 47 kişi tarafından ziyaret edilen hastanın korona virüse yakalandığı ortaya çıktı.

Koronalı hastaya ziyaret rekoru

Gaziantep'te anjiyo olduktan birkaç gün sonra korona virüs teşhisi konulan hastayı ameliyat sonrası 47 kişinin ziyaret ettiği belirlendi.

İslahiye ilçesine bağlı Yeşilyurt köyünde ikamet eden 63 yaşındaki Ö.S. kalp damarlarındaki tıkanıklıktan dolayı özel bir hastanede anjiyo oldu. Taburcu olup evine gittikten bir kaç gün sonra tekrar rahatsızlanan Ö.S. göğüs ağrısı ve öksürük şikayeti ile İslahiye Devlet Hastanesine kaldırıldı. Hastanede yapılan tahliller sonucunda hastada korona virüs (Covid-19) tespit edilen hasta Gaziantep'te özel bir hastaneye sevk edildi.

Haberi alınca temas bilgilerini almak için köye giden  İslahiye İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri hastanım evine ziyarete gelen 9 haneden toplam 47 kişiyi tespit etti.

Hastayla temas kurduğu tespit edilen kişiler 14 gün boyunca evden çıkmamaları konusunda uyarılırken  İlçe Jandarma Komutanlığından gelen bir ekip, tespit edilen 9 hanenin kapı girişlerine bant çekerek kapıların üzerine uyarıcı yazılar astı.