GÜNCEL

Suç makinesi yakalandı

Gaziantep’te çok sayıda gasp ve yağma olayını gerçekleştiren zanlı, polisin 2 aylık sıkı çalışması sonucunda yakalandı.

Suç makinesi yakalandı

Gaziantep’te çok sayıda gasp ve yağma olayını gerçekleştiren 25 yaşındaki Cem S. polisin 2 aylık sıkı çalışması sonucunda yakalandı.

Gaziantep’te kurbanlarını seçip onları alıkoyarak, acı çektirdikten sonra ellerinde ne varsa silah zoruyla gasp eden seri gaspçı, sık sık yer değiştirmesine rağmen Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliğine bağlı ekiplerince, 2 ayı aşkın takipten sonra birkaç adres belirlendi. Bayramın 2. günü sabahın erken saatlerinde adreslere eş zamanlı operasyon düzenlenerek Cem S. kaçmaya çalışırken kıskıvrak yakalandı.

 

Yakalanarak gözaltına alınan şahsın son 3 ay içinde, silah çekmek suretiyle bin 300 TL para ile cep telefonunun yağma edilmesi, bir şahsın silah çekmek suretiyle 500 TL parasının yağma edilmesi, bir şahsın tehdit edilerek ikametine zarar verilmesi, 2 şahsın, 2 gün boyunca alıkonulması ve kol ve bacaklarının kırılması ve ağır şekilde darp edilmesi ayrıca para, motosiklet ve 2 adet cep telefonlarının yağma edilmesi, yine 3 şahsın alıkonulması ve darp edilerek 6 bin 750 TL para, 6 adet cep telefonu, 2 adet çeyrek ve yarım altınlarının gasp edilmesi olaylarının şüphelisi olduğu belirlendi.