SİYASET

Şahin çapada

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, belediyenin çiftçiye ücretsiz olarak dağıttığı biber fidelerinin ekildiği tarlaları gezerek, Gaziantep milletvekilleriyle beraber tarla çapaladı.

Şahin çapada

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, belediyenin çiftçiye destek amacıyla dağıttığı biber fidelerinin ekildiği tarlaları gezerek, Gaziantep milletvekilleriyle beraber tarla çapaladı.

4,5 milyon biber fidesinin dağıtıldığı Nurdağı ilçesindeki çiftçileri ziyaret ederek tarlada işçilerle buluşan Şahin, Gaziantep AK Parti Milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Derya Bakbak ve Müslüm Yüksel ile birlikte çapa yaptı. Şahin, “Biberler, sofralara ulaştığı zaman sağlık, lezzet ve güçlü bir bağışıklığı beraberinde getirecek, virüse karşı en etkili ilaç olacak” dedi.    

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak çiftçilere yönelik fide dağıtımı yakın zamanda yapıldığını anımsatan Şahin, “Çiftçilerimiz hasat alınacak hale getirmek için büyük bir emek sarf ediyor. Ağustos ayı gibi de hasada geleceğiz. Biber lezzettir, sağlıktır, afiyettir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren çok önemli bir antioksidandır. O yüzden biz acıda da tatlıda da iddialıyız” diye konuştu.

Şahin, “Yeni dönemde sağlıklı lezzetin başkenti olacağız. Biberimiz ve turşumuzla da bağışıklık sistemimizi güçlendireceğiz. Ağustos ayında biberlerimiz kızaracak ve hasada hazır hale gelecek. Güneşten, topraktan ve tarihten gelen büyük bir lezzet var. D vitamini ile zenginleşmiş biberlerimiz, soframıza ulaştığı zaman büyük bir sağlığa, lezzete ve güçlü bir bağışıklığı beraberinde getirecek. Virüse karşı en etkili ilacımız olacak. Bu lezzet bütün dünyaya pozitif gündem oluşturacak” dedi.