SAĞLIK

Fedakar görevliye çirkin saldırı

Gaziantep Üniversitesi Hastanesininin Covid-19 servisinde çalışan ve salgın nedeniyle 4 aydır ailesini göremeyen sağlık personeli sıra beklemek istemeyen hasta yakınlarının saldırısına uğradı.

Fedakar görevliye çirkin saldırı

Gaziantep’te, 2 hasta yakını Covid servisinde çalışan ve yaklaşık 4 aydır ailesini görmeye gidemeyen sağlık görevlisine saldırdı. Burnu kırılan ve 4 günlük rapor verilen sağlıkçı evde oturmak yerine yeniden görevine döndü.

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nin Acil Servis’inde oluşturulan Covid-19 alanında çalışan ve salgınla mücadele için 4 aydır başka şehirdeki ailesini görmeyen acil tıp teknisyeni hasta yakınlarının saldırısına uğradı. 2 hasta yakını tarafından öldüresiye dövülen sağlıkçı Eyüp Toprak’ın burnu kırıldı. Hastanenin güvenlik kameralarına yansıyan saldırın ardından Toprak’ı döven ve tehdit eden saldırganlar polis tarafından gözaltına alındı.

 Başhekim Prof. Dr. Suat Zengin,  “Hastanede vatandaşın sağlığı için mücadele eden arkadaşımız Covid-19 alanında başka hasta olduğu sırada içeri girmeye çalışan hasta yakınını uyarırken saldırıya uğradı. 2 kişi arkadaşımıza saldırarak yaraladı. Serviste bir hasta varken başkasının girmesi mümkün değil. Bu kendi sağlıkları için gerekli olan bir şey. Arkadaşımız sadece bu konuda uyarı yaptığı için öldüresiye saldırıya uğradı ve tehdit edildi” diye konuştu.

Saldırıyı gerçekleştiren şahıslardan şikâyetçi olan Eyüp Toprak, polise verdiği ifadesinde, “Serviste görev yaparken bir kadın ve 2 erkek geldi. Sıraları gelince çağırdım ama gelmediler. Daha sonra doktor başka bir hastadan sürüntü aldığı sırada geldiler, içerisinin müsait olmadığını, doktorun haber vermesini beklemelerini söyledim. ‘İki saattir ne bekliyoruz’ diyerek üzerime saldırdılar. Karşılık vermeyip güvenlik görevlisini çağırdım ama isimlerini karakolda öğrendiğimi Mehmet Arı ve Şehmus Geliş isimli şahıslar ikimize birden saldırıp darp etti. Kendilerinden şikayetçiyim” dedi.