GÜNCEL

Keşifte kan aktı

Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesindeki mera işgali nedeniyle yapılan keşif sırasında bazı kişilerin ateş açması üzerine 3 asker ile bir vatandaş yaralandı.

Keşifte kan aktı

Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesindeki mera işgali nedeniyle yapılan keşif sırasında bazı kişilerin ateş açması üzerine 3 asker ile bir vatandaş yaralandı. Yaralılar olayın ardından ambulanslarla Eyyübiye Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Olayda yaralanan Celal G’nin ailesi,  “Köyümüzün yaklaşık bin dönümlük merası Halil Günbegi ve 4 oğlu tarafından işgal edildi. Meraya fıstık ağacı diktiler, ev yaptılar. Biz de şikâyetçi olmuştuk. Olay günü keşif için bizi de çağırdılar. Orada bulunduğumuz sırada da hakları olmayan araziyi işgal ettikleri yetmezmiş gibi herkesin üzerine ateş açtılar. Maalesef 3 askerimiz de yaralandı. Bunu yapanların cezalandırılmasını istiyoruz” dedi.

Ailesiyle birlikte Gaziantep’te yaşayan Celal G.’nin mera işgali nedeniyle daha önce de şahıslar hakkında şikâyetçi olduğu ve karakoldan çıkarken şikayetçi olduğu kişilerce darp edildiği belirtildi.