EĞİTİM

Hijyen seti büyükşehirden

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) girecek 56 bin 498 öğrenciye hijyen paketi dağıtacak. 

Hijyen seti büyükşehirden

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından Liselere Geçiş Sınavı’na (LGS) girecek 56 bin 498 öğrenciye hijyen paketi dağıtacak. 

Başkan Fatma Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ve öğrencilerle bir araya gelerek, şeker, su, dezenfektan mendili ve maskeden oluşan hijyen paketi ile sınav öncesi okula girişten itibaren oluşturulan hijyen koridorunun ve sosyal mesafenin nasıl uygulanması gerektiğini örnekledi. Başkan Şahin, LGS’ye girecek 56 bin 498 öğrenciye hijyen seti dağıtacaklarını bildirdi.

Sebiha Rıfat Kaleoğlu Ortaokulu’nda düzenlenen tanıtım programında, Başkan Fatma Şahin ve İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe pandemi döneminde büyük önem taşıyan sosyal mesafe ve hijyen koridoru uygulamasını öğrencilere anlattı, yol gösterdi. Öğrencilerle sohbet eden Şahin, “Büyükşehir olarak gençlerimiz ve ‘Eğitimi ile Yükselen Gaziantep’ için ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağız. Şehrimiz ve sizler sınavdaki başarınızla Türkiye’ye örnek olacaksınız” dedi.

Çalışma hakkında bilgi veren Şahin, “Bir hijyen koridoru oluşturduk. Çocuklarımız, sosyal mesafe kuralına dikkat edip hijyen koridoruna gelerek ayağını dezenfekte ediyor, maskesini değiştiriyor. Bilim Kurulunun önerdiği kurallara uyularak öğrenciler, sınavlarının yapılacağı sınıflara çıkıyor. Biz de Büyükşehir olarak da biz bir set hazırladık. Maske sıkıntısı çekmemesi için öğrencilerin sınav esnasında yararlanabileceği maskeler koyduk. Ayrıca paketimizde şeker, su, dezenfektan mendilimiz de bulunuyor. Böylelikle siz öğrenciler, susadığınızda suyunuzu içebilecek, maskeniz koptuğunda yenisiyle değiştirebileceksiniz. Eğitimle yükselen Gaziantep için ne yapılması gerekiyorsa onu yapıyoruz. İnşallah bütün öğrencilerimiz çok iyi sonuçlar elde edecek. Dezenfekte edilmiş okullar ve hijyen paketleriyle Gaziantep sınava hazır” diye konuştu.

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe de bir hafta sonra Türkiye genelinde yapılacak olan büyük bir sınava hazırlandıklarını bildirerek, “Sınav sabahı, bir saat öncesinden çocuklarımızı okula alacağız. Öğrencilerimizi sınıflarına ulaşmadan önce bir hijyen koridorundan geçireceğiz. Sosyal mesafe kuralına uyarak bir tekne havuzuna girecek çocuklarımız ve getirdikleri maskeyi çıkaracaklar. Sonrasında ellerini dezenfekte edecekler. Kendilerine yeni bir maske vereceğiz. Yönlendirme levhaları ve rehber öğretmenleri eşliğinde sınıflarına ulaşacaklar. Dört dörtlük bir sınav olacak” dedi.