KÜLTÜR - SANAT

Tesisatçı yazardan 5. kitap

Gaziantepli su tesisatçısı Mehmet Karakaş, korona günlerinde esnafın gösterdiği dayanışmayı konu alan kitap yazıyor.

Tesisatçı yazardan 5. kitap

4 kitabı bulunan Gaziantepli ilkokul mezunu sucu Mehmet Karakaş, kendisinin ve esnaf arkadaşlarının yaşadıklarını anlatmak amacıyla “Fedakâr Esnaf ve Covid-19” adıyla yeni bir kitap yazıyor.

20 yıl önce başından geçenleri yazmaya başlayan  6 çocuk babası 45 yaşındaki Mehmet Karakaş su tesisatçılığı yaparak ailesini geçindirirken Bizim Rakel, Sınırdaki Aşk, Toparlanın Gidiyoruz,  Cevapsız Kaldı Hayat adlı romanları yazdı. 

Karakaş, beşinci kitabını ise dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecini anlattığı “Fedakâr Esnaf ve Covid-19” adlı eseriyle yazmaya başladı. Salgın sürecinde yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen insanların iyi niyetten vazgeçmediğini söyleyen Karakaş, son kitabının ana konusunun esnafın fedakârlıkları etrafından döndüğünü belirtti.

Salgın sürecinde esnaf dayanışmasının kendisine ilham verdiğini söyleyen Karakaş, “Beni en çok duygulandıran olay bakkal bir arkadaşımın salgından dolayı iş yeri kapanmak zorundan kalan berber bir arkadaşıma karşılıksız maddi destek vermesiydi. Daha sonra çevreme bir baktım ki esnaf arkadaşlar birbirlerine hem maddi hem de manevi destek oluyorlar. Esnafın bu dayanışması beni de son derece etkiledi ve beşinci kitabımda pandemi sürecini kaleme almaya karar verdim” dedi.