GÜNCEL

Ceza yetmedi, nasihat ettiler

Trafikte kurallara uymayan Gaziantepli sürücü ve yolcular cezalarla uslanmayınca polis ekipleri farklı bir yöntem denemeye başladı.

Ceza yetmedi, nasihat ettiler

Gaziantepli sürücülerin her gün yüzlerce kişiye yazılan cezalara rağmen kurallara riayet etmemesi üzerine Toplum Destekli Polislik ekipleri sürücülere broşür dağıtıp nasihat etti.

Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü görevlileri farkındalık çalışmalarını araç sürücülerini de ekledi. Bugüne kadar, kadına şiddet, çocuk dilenciliği, sağlık önlemleri başta olmak üzere pek çok konuda sahada çalışmalarını sürdüren TDP ekipleri yayaların ardından araç sürücülerine yönelik de farkındalık çalışmalarına başladı.

TDP ekipleri araçlarda emniyet kemeri kullanımının önemine dikkat çekmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla, şehir içi yoğunluğu olan kavşaklarda sürücülere ve araç içerisinde bulunanlara emniyet kemeri takma alışkanlığının kazandırılması yönünde bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışması yaparak, konuyla ilgili broşür dağıttı.