YAŞAM

İranlı modelin aslanı Gaziantep'te

İranlı model Qazal Yadegari'ni lüks rezidansında bulunan erkek aslan ile biri down sendromlu makak maymunu ile çeşitli hayvanlar Doğa Koruma Müdürlüğü tarafından Gaziantep'e getirildi.

İranlı modelin aslanı Gaziantep'te

İranlı model Qazal Yadegari'nin lüks rezidansında bulunan ve ülkeye kaçak getirildiği belirlenen 1 erkek aslan ve 1 piton yılanı ile İstanbul’da bir otomobil galerisinde bulunan 4 makak maymunu ile 6 piton yılanı, 7 su ejderi, 7 yaban keçisi ve birçok papağan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’ne getirildi.

Gaziantep’e getirilen ve kontrolleri sonrası özel bakıma alınan hayvanlardan bir makak maymununda down sendromu tespit edilirken bahçeyi ziyaret ederek hayvanları gören Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, tüm hayvanları elleriyle besledi.

Bahçenin tür sayısı, çeşitlilik ve doğurganlık bakımından dünyanın en iyileri yer aldığını belirten Şahin,  “Bu nedenle dışarıdan da bize sürekli hayvan gönderiliyor. Çünkü burada en iyi şekilde bakılacağını biliyorlar” dedi.

Şahin, "Bunu yapamayan, yönetemeyenler hayvanat bahçelerini kapatıyorlar ve Gaziantep’e gönderiyorlar. Bugün gelenlerde hem piton yılanlarımız, hem aslanımız yani alıp da bakılamayanların hepsinin buluştuğu hayat bulduğu, güçlendiği yer Gaziantep Hayvanat Bahçesi” diye konuştu.