KÜLTÜR - SANAT

Arabada sinema keyfi

Büyüksehir Belediyesinin düzenlediği arabada sinema etkinliğine katılan Gaziantepliler açık havada sinema keyfi yaşadı.

Arabada sinema keyfi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Arabalı Sinema Günleri Hitit "Aşk Tesadüfleri Sever" filmiyle başladı. 6 gün sürecek etkinliğin ikinci günü ise “Selvi Boylum Al Yazmalım” izleyicilerle buluştu.

Yeni tip korona Virüsü (KOVID-19) Salgını sonrası verilen ulusal mücadelede geçilen kontrollü normalleşme ile birlikte Büyükşehir Belediyesi kültür etkinliklere hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyarak yeniden başladı. Bu kapsamda Büyükşehir, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla hazırladığı “Arabalı Sinema Günleri”ne, Oğuzeli Kavşağı’nda bulunan Hitit Kapısı’nda Ömer Faruk Solak’ın yönettiği, başrollerini Mehmet Günsür ve Belçim Bilgin’nin paylaştığı Aşk Tesadüfleri Sever filmi ile başladı. Katılımın ücretsiz olduğu ve daha öncesinde rezervasyon yapılan etkinlikte, sosyal mesafe kuralları uygulanırken, araçlardan çıkma yasaklandı, araba içinde en fazla 3 kişiye izin verildi.

Maske takmanın zorunlu olduğu sinema günlerinde Büyükşehir Belediyesi araç içlerine ikramda bulundu. İkinci günde ise Cengiz Aymatov’un eserinden uyarlanan, Atıf Yılmaz’ın yönetmenliğini üstlendiği ve başrollerinde Türkan Şoray ile Kadir İnanır’ın olduğu Selvi Boylum Al Yazmalım filminin gösterimi yapıldı.

Arabalı Sinema Günleri, Hitit Kapısı’nda 5 Temmuz’da Sarıkamış Çocukları filmi ile devam edecek. Devamında sinema günleri adres değiştirerek Alleben Göleti 1 Nolu otoparkında sinemaseverlerle buluşacak. Alleben Göleti’nde, 6 Temmuz’da 7’nci Koğuştaki Mucize, 7 Temmuz’da Anadolu Kartalları, 8 Temmuz’da ise Bayi Toplantısı filmlerinin gösterimi yapılacak.