GÜNCEL

Vakaların üçte ikisi

Gaziantep Valisi Davut Gül, koronavirüs önlemlerinin yeterince alınmaması durumunda durumun daha da kötüleşeceğini belirterek vatandaşları uyardı.

Vakaların üçte ikisi

Gaziantep Valisi Davut Gül, Şahinbey ilçesindeki muhtarlarla bir araya gelerek koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemleri anlattı.

Şahinbey Akkent Kongre ve Kültür Merkezi'nde Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ilçe kaymakamı Cemalettin Yılmaz ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'nun katılımıyla düzenlenen Şahinbey Muhtarlar Toplantısı'nın açılışında konuşan Vali Gül çarpıcı bilgiler vererek tehkileye karşı uyardı. 

İl genelindeki vakaların üçte ikisinin Şahinbey ilçesinde olduğunu açıklayan Vali Gül, "Önlemleri hep birlikte almamız gerekiyor. Bu salgın dünyaya bir kişiden yayıldı. Herkes yeterince önlem almazsa hastalığın yayılması devam edecektir. Bunun için el birliğiyle çalışmaya devam etmemiz lazım" dedi. 

Toplantıda söz alan mahalle muhtarları da kendi bölgelerindeki sıkıntıları ve çözüm önerilerini sundu. Güneykent mahalle muhtarı özellikle apartmanlarda karantinaya alınan kişilerin önlemlere uymamaları yönünde şikayetler aldığını belirterek, tüm binanın karantinaya alınmasını önerirken, Yukarıbayır Mahalle Muhtarı Hacı Yıldız ise, vatandaşları ziyaret eidip önlemlerle ilgili uyarırken beraberlerinde polis veya zabıta memuru olması için destek istedi.