YAŞAM

Fıstık altında nikah

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi şehrin 5 ayrı bölgesindeki parklarda açık havada nikah kıymaya başladı.

Fıstık altında nikah

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından önceki yıllarda park haline getirilen fıstık bahçesinin de aralarında olduğu kentin 5 farklı noktasında kır nikahları kıyılmaya başlandı.

yesi bünyesinde yeni kurulan  “Evlendirme Memurluğu Birimi” şehrin 5 ayrı bölgesinde açık alanda nikah kıymaya başladı. Önceki yıllarda fıstık bahçesi iken düzenlenerek hizmete açılan Fıstık Park’ta gerçekleşen ilk nikahı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin kıydı.

Fıstık Park, Gazikent Burak Parkı, Hasan Celal Güzel Millet Bahçesi, Düztepe Çamlık Parkı ve İstasyon Park’ın içinde hazırlanan 150 kişilik kır nikah yerlerinde genelgeye uygun düzenlemeler yapıldığını söyleyen Başkan Şahin, hazırlanan alanlara girişlerde ateş ölçümü yapılıp, oluşturulan çemberlerle sosyal mesafe kuralına uyum sağlanıldığını söyledi.

Başkan Şahin,  “Açık havada, sosyal mesafeye dikkat ederek, maskesiz kimsenin olmayacağı bir organizasyon düzenledik. Bir taraftan nikâhlarımıza devam edeceğiz, diğer taraftan ise yeni normalin gerektiği kurallara uymamız gerekiyor. Kapalı mekanlardan çok açık alanlarda nikah kıyacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak nikah birimimizi kurduk. Şehrin 5 ayrı alanında ve burada fıstık ağaçlarının içerisinde nikahlarımızı kıyıyoruz” dedi.