YAŞAM

4 ton başlık parası

Gaziantep’te para koleksiyoncusu Esat Kaplan, 30 yıldır biriktirdiği yaklaşık 4 ton ağırlığındaki parayı çiçeği burnunda karısına hediye etti.

4 ton başlık parası

Gaziantep’te para koleksiyoncusu 52 yaşındaki Esat Kaplan, 4 ton ağırlığındaki parasını ikinci baharını yaşadığı karısına hediye etti.

Para biriktirme tutkusu 30 yıl önce Hollanda’da başlayan Esat Kaplan (52) ilk evliliğini Amsterdam’da yaptı. Gaziantep’e dönmek isteyen para koleksiyoncusu Kaplan karısıyla anlaşamayınca yollarını ayırıp memleketinde yaşamaya başladı.  Gaziantep’te yıllardır para biriktirmeye devam eden Kaplan sosyal medya aracılığıyla tanıştığı Özlem Çoruh ile tanıştı. İkili zamanla birbirine aşık olunca evlenmeye karar verdiler. Kaplan, ikinci baharını yaşadığı Çoruh’a mizahi bir bakış açısıyla yaklaşık 4 ton ağırlığındaki paraları hediye etti. İmam nikahları kıyılan çift paralarını sergilediği  tarihi bir Antep evinde yaşamaya devam ederken evleneceklerini günü iple çekiyor.

 

HEM AŞK HEM TUTKU

Aşkını ve para biriktirme tutkusunu bir arada yaşadığı söyleyen Para Koleksiyoncusu Esat Kaplan, “Daha önceki karım Hollandalıydı. Şimdi Özlem hanımla ikinci evliliği yapacağım. Özlem ile biz sosyal medya aracılığıyla tanıştık.  Sonra kendisi para koleksiyonumu görmeye Gaziantep’e geldi. Birbirimize âşık olduk.  Ben de kendisine evlenme teklif ederken yaklaşık 4 ton olan paralarımı mizahi bir şekilde başlık parası olarak teklif ettim. Paralarımı kendisiyle beraber sergiliyoruz. Hem hayatımın aşkı Özlem yanımda hem de vazgeçilmez tutkum paralarımla beraberim çok mutluyum” dedi.

 

HER YANIM PARA

Yaşadıkları her yerin paralarla dolu olduğunu söyleyen 50 yaşındaki Özlem Çoruh ise, “Adımımı attığım yer para duvarlar, köşe bucak her yer. Esat’ta bana esprili bir şekilde koleksiyonunda bulunan 4 ton parayı başlık parası olacak vereceğini söyleyince ben de tabi ki kabul ettim. Tarih kokan bir ev ve çok eskilere dayanan bir para koleksiyonu çok güzel bir atmosfer burada birlikte yaşıyoruz” diye konuştu.