SAĞLIK

Tuvalet için dövdüler

Korona tedavisi biter bitmez çalıştığı hastanedeki görevine dönen erkek hemşire, kilitli olan personel tuvaletini kullanmak isteyen hastayı uyarınca hasta ve oğlu tarafından darp edildi.

Tuvalet için dövdüler

Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Endoskopi Ünitesi’nde endoskopi yapılan Mehmet Özcan, işlem sonrasında tuvalet ihtiyacı olduğunu söyleyince görevliler tarafından hastaların kullandığı tuvalete yönlendirildi. Servisin çıkışındaki tuvalet yerine personelin kullandığı ve o kilitli olan tuvalete ihtiyacını gidereceğini söyleyen hastaya sağlık görevlileri tarafından o tuvaletin sadece personel tarafından kullanıldığı ve kilitli olduğu söylendi. Personele hakaret eder ve "Ben de ortalık yere yaparız, siz de e...k gibi temizlersiniz" diyerek haraket etti. Bu sırada görevli personellerden biri gelip tuvaleti açmasına rağmen personele hareket eden hastayı dışarı çıkarmak isteyen erkek hemşireye, hastanın olduğu öğrenilen bir kişi tarafından saldırıda bulunuldu. Servisteki görevli doktor ve görevliler tarafından saldırganların elinden kurtarılan personel darp raporu alıp şikayetçi olurken, hastane polisi de hasta ve oğlu hakkında işlem yatı. 

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Suat Zengin,  “Darp edilen sağlık çalışanı Covid-19 enfeksiyonu nedeniyle tedavi görmüştür. Tedavisinin bitmesiyle test sonucu negatif olur olmaz görevine hemen dönmüştür. Fakat buna karşılık şiddete maruz kalması bizi derinden yaralamıştır. Toplum içerisindeki bu tip davranışlar sergileyen kişilerin bizlerin çalışma hevesini kırmaya gücü yetmeyecektir. Özverili bir davranışla görevine başlayan sağlık personeli, olaydan hemen sonra darp cebir raporu almasına rağmen tekrar görevine dönmüş ve mesaisini tamamlamıştır. Artık duymaktan bıktığımız bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz” dedi.