GÜNCEL

Gaziantep özelinde artış yok

Gaziantep Valisi Davut Gül, korona virüs vakalarında Gaziantep özelinde bir artış olmadığını söyledi.

Gaziantep özelinde artış yok

Gaziantep Valisi Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkamil ilçesinde koronavirüs önlemleri denetimi yaptı.

Ali Nadi Ünler Bulvarındaki bir alışveriş merkezinde açıklama yapan Gül, denetimlerde toplam 7 bin 500 kişinin görev aldığını söyledi.

Denetimlerin kent genelinde aralıksız devam edeceğini vurgulayan Gül, vaka sayılarında Gaziantep özelinde bir artış olmadığını, genelinde artış veya azalışlar olduğuna dikkat çekti.
Vali Gül şunları söyledi:
"Rakamlara çok takılmamak lazım. Biz tedbir alıyoruz. Tedbir almadığınız zaman 3 günde Türkiye'nin en yüksek vaka sayısına ulaşabilirsiniz. Tedbir alırsanız 3,5 günde Türkiye'nin en az vakasına ulaşabilirsiniz. Bize düşen görev vatandaşların tedbir açısından uyarılması.444'lü bir çağrı sistemimiz olacak. İnsanlar burayı aradığında kendilerini Büyükşehir Belediyesinin bize kiraladığı araçlarla evinden alacağız ya da evine bırakacağız. Bunun anlamı şu hastalarımızı veya şüphesi olanları olabildiğince evinde tutmak tedavilerini evlerinde gerçekleştirmek, testlerini evinde almak, evde sağlık sistemini yaygınlaştırmak."

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de sezon başında açılacak okullarda temizlik ve hijyen konusunda çalışma yapacaklarını söyledi.