YAŞAM

Cinayet mi, intihar mı?

Gaziantep'te 17 yaşındaki bir kız erkek arkadaşının 4. kattaki evinin penceresinde düşerek ölmüş halde bulundu. Olayla ilgili 1 kişi gözaltına alındı.

Cinayet mi, intihar mı?

Gaziantep'te erkek arkadaşının evinin penceresinden düşen Duygu D. (17) yaşamını yitirdi.

Şehitkamil ilçesinin Batıkent Mahallesi'nde meydana gelelen olayda Duygu D. erkek arkadaşı olduğu iddia edilen Mehmet Kaplan ile,  5 katlı apartmanın 4. katındaki evine gitti. Bir süre sonra Duygu D'yi yerde kanlar içinde kalan genç kızı gören mahahalleli, polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde, genc kızı  yaşamını yitirdiği belirlendi. Duygu D.nin cenazesi, yapılan incelemenin ardından otopsi için Adli Tıp Kurumu'nun morguna götürüldü. Polis, Mehmet Kaplan'ı gözaltına alarak sorgulamak üzere emniyete götürdü.
Sosyal medyada Duygu'nun  arkadaşları tarafından DuyguİçinAdalet başlığıyla destek istendi.
Duygu Delen'in kaza sonucu mu düştüğü, intihar mı ettiği, yoksa cinayete mi kurban gittiğinin belirlenmesi için çalışma başlatılırken gözaltına alınan Mehmet Kaplan, geçen yıl da 35 yaşında Berna Atay'a aracıyla çarparak ölümüne neden olmuş, çıkarıldığı mahkemede adli kontrol kararıyla serbest bırakılmıştı.