GÜNCEL

Fabrikadan açıklama: Üzgünüz

Gaziantep'te 17 yaşındaki genç kızın ölümüyle ilgili olarak, tutuklanan Mehmet Kaplan'ın babasına ait firmadan yazılı bir açıklama yapıldı.

Fabrikadan açıklama: Üzgünüz

Gaziantep'te Duygu Delen’in kendisine ait evin 4. katından düşüp yaşamını yitirmesiyle ilgili olarak tutuklanan Mehmet Kaplan’ın babasına ait Atlantik Halı isimli firmadan yazılı bir açıklama yapılarak olaydan büyük üzüntü duyulduğu belirtildi. 

Açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

“Ülkemizde son zamanlarda kadına yönelik şiddet olayları her gün korku ve endişe ile takip ediyoruz. Duygu Delen’in ölümüyle sonuçlanan elim olayın üzüntüsü ve hüznünü yaşıyoruz. Konu Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen bir soruşturma ile takip edilmektedir. Soruşturmada olayın bir an evvel aydınlatılmasını ve adaletin tecelli etmesini diliyoruz. Yüce Türk yargısının varacağı her türlü kararı saygıyla karşılayacağımızı belirtmek isteriz. Kamuoyunun bu acı olay hakkında gösterdiği hassasiyeti paylaştığımızı samimiyetle belirtir, genç kızımıza Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz”