EĞİTİM

GASMEK'le başardılar

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin üniversite hazırlık kurslarına devam eden 144 üniversite adayı ilk 20 bin içinde yer almayı başardı.

GASMEK'le başardılar

Gaziantep Büyükşehir Belediye bünyesinde hizmet veren Gaziantep Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (GASMEK) tarafından ücretsiz verilen üniversite hazırlık kurslarına katılan öğrencilerden 144’ü YKS’de ilk 20 bin içinde yer almayı başardı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, çeşitli dereceler elde eden 144 öğrenciye hediye verdi.

Fıstık Park’ta öğrencilerle bir araya gelen Başkan Şahin, GASMEK çatısı altında verilen örgün eğitimlerin koronavirüs sürecinde RAUNT Eğitime Destek Programı ile devam ettiğini belirterek, “Karşımda geleceğin öğretmenleri ve doktorlarını görüyorum. Bizim en büyük gücümüz sizsiniz. Sizlere baktığım zaman Gaziantep ailemizin en güçlü insanları görüyorum. Memleketin en büyük gücünün beşeri sermaye olduğunu biliyoruz. Nerede doğarsa doğsun, köylü olsun şehirli olsun herkes hizmetlerin en iyisine layıktır. Hiçbir ayrımcılık yapmayacağız. Eğitimde önemli olan şey sizleri kalkınmanın bir parçası yapabilmektir. Sizlerin doğuştan gelen yeteneğinizi sunulan eğitimlerle fark edebiliriz. Aslında fırsat eşitliği verince nasıl büyük bir başarı sağlandığını bu bahçe bizlere gösteriyor” diye konuştu.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in Gaziantepliler için çok büyük bir şans olduğunu söyledi.

MHP Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan ise bugünün çok güzel bire gün olduğuna işaret ederek, ilk 20 bine giren GASMEK öğrencilerini gönülden tebrik ettiğini söyledi.