EĞİTİM

3 okul daha

100. Yılda 100 Hayırsever kampanyasında 3 okulun daha protokolleri imzalandı.

3 okul daha

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda başlatılan 100. yılda 100 hayırsever kampanyası kapsamında Gaziantep’e 3 yeni okul daha yapılacak. 32 derslikli bir lise ve bir ortaokul için protokol imzalarken  Zeki Mensucat tarafından ise 32 derslikli ilkokul yaptırılacak. 
Gaziantep Valisi Davut Gül, Valilikte düzenlenen protokol imza töreninde hayırseverlere teşekkür ederek protokol yapılan günlerin en güzel günler olduğunu söyledi. Vali Gül, hayırseverler tarafından aynı anda 96 derslikli üç okul protokolü yapmanın Gaziantep’in dışında çok az şehirde olabileceğini dile getirdi.
Gül, “Bu şehri o anlamda da takdir ediyoruz. Bu şehrin insanlarına minnettarız. Okul noktasında iki ailemiz de üzerine düşen neyse yapmak istediklerini belirttiler. Bu üç okulumuz tamamlandığında, Hacıbaba mahallesinde şu an ikili eğitim yapan ve sınıf mevcudu fazla olan dört okulumuz tekli eğitime geçmiş olacak" diye konuştu.
Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Erdemoğlu,  Gaziantep’in eğitim ile ilgili ihtiyaçlarına çam sakızı çoban armağanı destek vermek istediklerini belirterek hayra vesile olan Vali Gül’e teşekkür ederken Zeki Mensucat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Zorkirişçi ise gelecek nesillerin eğitimine katkı sunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.