GÜNCEL

Şehide son görev

Hakkari'de görev yaptığı mevzide dengesini kaybederek düşüp şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Ümit Çıkın'ın cenazesi gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Şehide son görev

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde nöbet tuttuğu mevzide dengesini kaybederek düşüp şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Ümit Çıkın'ın cenazesi, Gaziantep'te düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.

Şehit Ümit Çıkın için Asri Mezarlıktaki Bahaeddin Nakıboğlu Camisi'nde tören düzenlendi. Törene  şehidin annesi Safiye ve babası Ahmet Çıkın, kardeşleri yakınlarının yanı sıra Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep milletvekilleri Nejat Koçer, Ahmet Uzer, Sait Kiraz, Müslüm Yüksel, Bayram Yılmazkaya, Muhittin Taşdoğan, Garnizon Komutanı Hacı Halil Osma, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Koronavirüs önlemleri altında yapılan tören sırasında tabutun başına gelen şehidin ağabeyi İbrahim Çıkın tabuta sarılıp gözyaşı döktü. Tören boyunca kardeşinin fotoğrafına sarılıp gözyaşı döken İbrahim Çıkın’ı Vali Davut Gül ve yakınları teselli etmeye çalıştı. İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar tarafından öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından şehidin naaşı, dualarla Asri Mezarlık'ta defnedildi. Defin merasimine koronavirüs önlemleri nedeniyle sadece şehidin yakınları alındı.

26 yaşında ve bekar olan şehit Umit Çıkın’ın yaklaşık bir yıldır ailesini görmediği ve önümüzdeki ay izin alarak ailesiyle hasret gidermeyi planladığı öğrenildi.