EĞİTİM

Askıya 100 bin tablet

Gaziantep'te uzaktan eğitim görmek için tablet ve interneti olmayan 100 bin öğrenci için kampanya başlatıldı.

Askıya 100 bin tablet

Gaziantep'te uzaktan eğitim gören öğrencilere dağıtılmak üzere Valilik öncülüğünde "Askıda Tablet" kampanyası başlatıldı. 
Valilik binasında düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, “Türkiye uzaktan eğitimi dünyada en iyi veren ülkelerden birisi oldu ama baktığımızda bazı eksiklikler görüyoruz. Özellikle televizyonun dışında dersleri takip edebilmek için tabletlere ve internete ihtiyaç var. Bizim yaklaşık 630 bin öğrencimiz mevcut. Bunların içerisinde tablet ve internete ihtiyacı olan 100 bin civarında kardeşimizin olduğunu gördük" dedi.
Gaziantep’te her şeyin birlikte yapıldığı bir "Gaziantep Modeli" olduğunu belirten Gül, " Büyükşehir Belediyemizle, ilçe belediyelerimizle, Organize Sanayi Bölgesi, Sanayi Odası, Ticaret Odası, Ticaret Borsamızla görüştük. Yavrularımızın uzaktan eğitimi daha iyi alabilmeleri için bir kampanya başlatmaya karar verdik. Daha önce de gönülseferberliği ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımlar toplamıştık, şimdi ise aynı gönülseferberliği ile tablet toplayacağız” diye konuştu.
Toplanacak parayla satın alınacak tabletlerin içinde 4 aylık da internet paketi olacağını bildiren Vali Davut Gül, "Bu tabletlerin 20 bini Büyükşehir Belediyesi, 20 bini Şahinbey Belediyesi, 10 bini Şehitkamil Belediyesi ve 10 bini Organize Sanayi Bölgesi  tarafından karşılanacak. Geri kalan 40 bin tablet için vatandaşlarımızın desteğe ihtiyacımız var. 1 tablet ve 4 aylık interneti için yaklaşık 1000 lira maliyet öngörüyoruz" diye konuştu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise, öğrencilerin tablet ihtiyacı için kentin adeta tek vücut olduğunu söyledi. Başkan Şahin, "Bu kampanyamız çok önemli. Biz Büyükşehir olarak kampanyaya 20 bin tabletle katılacağımızı beyan ediyoruz. Tüm halkımızı kampanyaya davet ediyoruz. Tabletsiz çocuğumuz kalmasın" dedi.