EĞİTİM

Mezuniyet coşkusu

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) 2019-2020 dönemi mezuniyet törenleri başladı.

Mezuniyet coşkusu

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) 2019-2020 dönemi mezuniyet törenleri  Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Bilimleri Fakültesi ile başladı. 

HKÜ Gösteri ve Sanat Merkezinde yapılan törene Rektör Vekili Prof. Dr. Türkay Dereli, HKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özge Hacıfazlıoğlu, HKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Hanifi Aslan, protokol üyeleri, akademisyenler ve aileler katıldı. Törende konuşan Prof. Dr. Türkay Dereli,  “Mezuniyet aslında bir son değil, bir başlangıç. Üniversitemizle olan bağınızı ve irtibatınızı hiç bir zaman koparmayın. Bunun için, ilk adım olarak mezunlarla iletişim platformumuza kayıt olun. COVID -19 şunu gösterdi ki; birlikte beraber yol almak ve paylaşmak çok önemli” dedi.

 

Geleceğin sağlık çalışanlarını uğurlayan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kezban Bayramlar ise, “Bütün dünya aylardır küresel bir salgının tehdidi altında bulunuyor. Ülkemizin pandemi sürecini başarı ile yürütmesinde sağlık çalışanlarının fedakârlıkları önemli yer teşkil etmektedir. Sevgili öğrencilerim, eğitiminizin son dönemini çevrim içi olarak gerçekleştirdik. Laboratuvarların kokusunu, uygulama yapılan yerlerin ışığını, ışıltılı yüzlerinizi ve kampüse can veren gençlik seslerini çok özledik ve özleyeceğiz” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından HKÜ Meslek Yüksekokulu’nda derece yapan ilk üç öğrenciye başarı belgeleri ve ödülleri, HKÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Türkay Dereli tarafından takdim edildi. İlk ve Acil Yardım, Anestezi, Diyaliz ve Adalet bölümlerinden derece yapan ilk üç öğrenci kürsüye davet edilerek diplomaları verildi. Ardından sırasıyla isimleri okunan tüm öğrencilere tek tek diplomaları verildi.

 

Coşkulu mezuniyet töreninin ardından mezunlar, kampüs içerisinde hatıra fotoğrafı çektirdi. Sosyal mesafe kurallarının sorunsuz uygulandığı ve açık havada gerçekleştirilen Mezuniyet töreninde aileler de mezunların coşkusuna ortak oldu.