SAĞLIK

Döner sermaye adaletsiz

Sağlık-Sen Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Şubesi Başkanı Cuma Kerkez, “Döner sermaye adaletisiz. Ek ödeme yönetmeliğinin tümüne yönelik eleştirilerimiz bakidir” dedi.

Döner sermaye adaletsiz

 

Sağlık-Sen Gaziantep şubesi sağlık çalışanlarına yönelik döner sermaye adaletsizliği nedeniyle basın açıklaması yaptı. Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi protokolü önünde yapılan basın açıklamasında Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Cuma Kerkez, ek ödeme yönetmenliğinin tümüne yönelik eleştirilerinin baki olduğunu söyledi.

 

Her geçen gün sağlık çalışanlarının yükünün arttığını söyleyen Başkan Kerkez, “Her geçen gün sağlık çalışanlarının yükü daha da artmıyor mu?Sözleşmeli istihdam modelinde çalışanlardan kadro güvencesi esirgenmiyor mu? Sağlık çalışanlarının çocuklarına kreş imkanları çok görülmüyor mu? Hemen her gün bir yada birkaç sağlık çalışanı kör şiddetin kurbanı olmuyor mu? Yıllardır konuştuğumuz döner sermaye adaletsizliğinde ve performans uygulamasında bir arpa boyu yol alındı mı? Alınmadı… Bunlar bilinmeyen, görülmeyen sorunlar değil! En çok da bu nedenle üzülüyoruz! Ortak akıl ve alternatif çözüm önerilerine kapı aralandığında çözülemeyecek sorun olmadığı inancındayız.  Önemli olan çözüm iradesinin ortaya konmasıdır.Ek ödeme yönetmeliğinin tümüne yönelik eleştirilerimiz bakidir” dedi.