SİYASET

Kaya: sanayiciyi rahat bırakın

DEVA Partisi İl Başkanı Ertuğrul Kaya, 300 fabrika meselesiyle ilgili konuşarak sanayicinin rahat bırakılmasını istedi.

Kaya: sanayiciyi rahat bırakın

DEVA Partisi Gaziantep İl Başkanı Ertuğrul Kaya son günlerde Türkiye ve Gaziantep gündemini meşgul eden 300 fabrikanın açılışı ile ilgili yapılan tartışmaların Gaziantep sanayicisini üzdüğünü söyledi. 
Kaya, “İhracat ve üretimde ülkemizin gözbebeği olan Gaziantep sanayicilerinin bu kısır tartışmaların içine çekilmesi sanayicimizin moralini bozmakta ve motivasyonunu düşürmektedir. Konuşmamız gereken konular bunlar değil Gaziantep sanayisini ileriye taşıyacak projelerdir” diye konuştu.
Gaziantep’i kısır tartışmaların merkezine almanın kimseye fayda sağlamayacağını belirten Kaya, devam eden tartışmaların şehrimize hiçbir fayda sağlamadığını söyledi. Kaya, 300 fabrikanın toplu açılışının bu ekonomik şartlarda gerçekçi olmadığını belirterek yeni makine alımlarının yeni fabrika kuruluşu gibi takdim edilmesini doğru bulmadıklarını söyledi. 
Kaya ”Şehir gündemimizi iktidar partisinin politik amaçlar taşıyan beyanlarıyla meşgül etmek yerine Gaziantep’in gerçek gündemine dönmemiz, işsiz gençlerimizi, coronavirüsü, eğitime ulaşamayan çocuklarımızı konuşmamız gerekiyor” dedi.
Siyasi iradeye ve bürokratik yetkililere seslenen Kaya “Gaziantep sanayicisini kısır tartışmalara alet etmeyi bırakıp sanayicimizi üretime, istihdama katkı sunmaya yönlendirmeliyiz. Bu tartışmaların kaynağı olan politikalar artık gözden geçirilmelidir.  Gaziantep sanayicisi bu tartışmaların dışında tutulmalıdır. Özelikle belirtiyoruz, Gaziantep sanayicisini rahat bırakın” diye konuştu.