EĞİTİM

YKS ve LYS adaylarına büyük destek

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, üniversite ve lise geçiş sınavlarına hazırlanan öğrenciler için uzaktan eğitim desteği verecek.

YKS ve LYS adaylarına büyük destek

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, üniversite ve lise geçiş sınavlarına hazırlanan öğrenciler için uzaktan eğitim desteği verecek. İmzaları yeni  atılan çevrimiçi eğitime destek projesi kapsamında 500 bin soruluk havuz, konu anlatım videoları, çevrim içi deneme sınavları, tarama testleri, adayların gelişim grafiğinin raporlanması, canlı uzaktan eğitim ve rehberlik servisi yer alıyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (GASMEK) tarafından hazırlanan uzaktan eğitim sistemleri programı için Büyükşehir Konferans Salonu’nda Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ve okul müdürlerinin katılımıyla tanıtım toplantısı düzenlendi. İl genelinde LGS ve YKS’ye hazırlanan tüm öğrencileri kapsayacak çevrimiçi hizmetin sanal sınıf entegrasyon sürecini de hızlandıracağı belirtildi.

Program kapsamında; Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için çevrimiçi eğitime destek sistemi, 500 bin soruluk havuz, tüm konuların videolu anlatımı, çevrimiçi deneme sınavları, konu tarama testleri, adayların gelişim grafiğinin raporlanması, canlı uzaktan eğitim bölümü ve rehberlik servisi tüm şehri saracak güçlü alt yapıyla öğrencilere ulaştırılacak.

Gençleri geleceğe iyi hazırlamak istediklerini söyleyen Başkan Fatma Şahin, “Şehirdeki 2 milyon insanın tamamı bize emanet. Evlatlar bize emanet. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la öğrendiğimiz bir şey var; fırsat eşitliği. Türkiye, vatandaşlarına fırsat eşitliğini sunuyor. Bugün, başkan olarak huzurlarınızdaysam eğer, fırsat eşitliğinden faydalandığım içindir. Kimse eğitiminden geri kalmasın. Kimse mağdur olmasın. Gençler sunulan fırsatları iyi değerlendirmeli” dedi.

Küçük fırsatlar çok farklı hayatlara pencere açabildiğine dikkat çeken Şahin, “Bu yüzden desteğimizi gençlerimizin ve çocuklarımızın üzerinde çekmemeliyiz. İnanıyorum ki Gaziantep, eğitimde de hak ettiği yere gelecektir. Toplumsal başarı için koordineli çalışma anlayışımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe ise günün konusunun uzaktan eğitim olduğunu vurgulayarak, “Milli Eğitim olarak üzerimize ne düşüyorsa yapacağız. Biz uzaktan eğitim sisteminin bu süreçteki en iyi çözüm niteliği taşıdığını düşünüyoruz. İş birliğine her zaman hazırız” dedi.

 

 

08.10.2020