SAĞLIK

GAÜN'de devir teslim

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakultesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Suat Zengin görevi Prof. Dr. Belgin Alaşehirli'ye devretti.

GAÜN'de devir teslim

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Hastanesi’nin başarılı Başhekimi Prof. Dr. Suat Zengin görevini Prof. Dr. Belgin Alaşehirli’ye teslim etti. 

Başhekimlikte düzenlenen devir teslimde konuşan GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Balat, "Gaziantep Üniversitesi güzide bir üniversitedir. Bu üniversitenin en önemli vitrini de hastanemizdir. Hastanemizde çok değerli hocalarımızla çok değerli hizmetler veriyoruz. Halka hizmet veren hastanemiz öğrencilerimizin eğitim de aldığı bir hastanedir. Bu görevi şimdiye kadar yürütmüş olan tüm arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunmak isterim. Suat hocama özellikle teşekkür ediyorum. Pandemi döneminde ve öncesinde ekibiyle birlikte hareket ederek çok güzel hizmetler verdi. Şimdi ise görevi Prof. Dr. Belgin Alaşehirli devralıyor. Onun da geçmişteki idari tecrübeleriyle birlikte hastanemiz daha da ileriye taşınacaktır. Her iki arkadaşımı da kutluyorum” dedi.

"EMANET OLARAK GORDÜM"

Görevi devreden Prof. Dr. Suat Zengin ise, “Bu görevi bir emanet gözüyle almıştım. Bu emaneti daha ileriye taşıyacağına inandığım bir hocama teslim etmekten de çok mutluluk duyuyorum. Hocamızdan desteğimizi eksik etmeyeceğiz. Kendisine başarılar diliyorum” diye konustu.

SUAT HOCA'YA ÖVGÜ

Görevi teslim alan Prof. Dr. Belgin Alaşehirli, de “Sevgili Suat hocamdan görevi teslim alıyorum. İnşallah hastanemizi daha da ileriye taşıyacağız. Suat hocamız görev süresi boyunca çok güzel çalışmalar yapmış, süreci çok güzel yönetmiş. Bundan sonrasında da kendisinin desteğini, yardımını alacağız. Hastanemiz çok daha iyi hizmet versin diye uğraşacağız. Saygıdeğer rektör yardımcımız Prof. Dr. Ayşe Balat ve Prof. Dr. Suat Zengin hocalarımızın desteğiyle güzel işler yapacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu. 

DİKKAT ÇEKEN AYRINTI

Öte yandan Rektör Prof. Arif Özsağır'ın atanmasıyla birlikte "kendi ekibini kurabilmesi" için istifa dilekçesini rektöre veren Prof  Zengin'in görevinden ayrılma kararının ardından haftalar sonra ancak atama yapılması ve atanan kişinin genelde yapılanın aksine hasta, hekim ve diğer sağlık görevlileriyle daha az bağlantısı olan bir branştan yapılması ve devir teslime rektörün katılmaması dikkat çekti.