YAŞAM

Cumhuriyet'i kutladık

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97 yıl dönümü Gaziantep’te Fıstık Park’ta düzenlenen törenle kutlandı.

Cumhuriyet'i kutladık

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 97 yıl dönümü Gaziantep’te Fıstık Park’ta düzenlenen törenle kutlandı.

Fıstık Park'ta düzenlenen törende İstiklal Marşı'nın okunmasıyla ardından katılımcılara hitap eden Vali Davut Gül, Cumhuriyetin ilan edilişinin yıl dönümüne ulaşmış olmanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Türk Milleti’nin iradesine her hal ve şartta sonsuz inançla sahip çıkacağını belirten Vali Gül, “Tarihte eşine az rastlanan kahramanlık destanıyla istiklaline ve istikbaline sahip çıkan aziz milletimiz, geçmişte olduğu gibi günümüzde de birlik ve beraberliğini koruyarak birbirine daha sıkı bağlarla bağlanmış ve kenetlenmesini bilmiştir. Bugün geldiğimiz noktada, her alanda daha da gelişmiş müreffeh bir Türkiye'ye ulaşacağımıza yürekten inanıyorum. Milletimizin her ferdi Cumhuriyetini ve milli egemenliğini yorulmadan her zaman koruyacak ve sahip olduğu milli ve manevi değerlere bağlılığını devam ettirecektir” dedi.

Vali Gül’ün konuşmasının ardından öğrenciler günün anlam ve önemini anlatan şiirler okudu. Korona virüs önlemlerinin üst düzeyde uygulandığı törene Gaziantep Valisi Davut Gül, Milletvekili Derya Bakbak, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hacı Halil Osma, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, askeri ve mülki erkan ile sınırlı vatandaş katıldı.

Bayram nedeniyle çeşitli etkinliklerin de yapıldığı kentte sabah saatlerinde ise bisiklet turnuvası düzenlendi. Turnuvayı Gaziantep Valisi Davut Gül ile Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Osman toprak birlikte başlattı.