GÜNCEL

Öldürüp pencereden atmış

Gaziantep'te Ağustos ayında 4. kattaki evden düşerek ölen Duygu Delen ile ilgili tutuklu olan Mehmet Kaplan hakkındaki iddianamede şoke eden ifadeler yer alıyor.

Öldürüp pencereden atmış

Vehbi Dinçerler Caddesindeki Almila Apartmanının 4. katından düşerek yaşamını yitiren 17 yaşındaki Duygu Delen’in ölümüyle ilgili cinayet suçlamasıyla tutuklanan yargılanan Mehmet Kaplan hakkında savcılık tarafından hazırlanan iddianame mahkeme tarafından kabul edildi. Kaplan hakkında, cinayet nedeniyle ağırlaştırılmış müebbet ve 3 ayrı suçtan çeşitli hapis cezaları isteniyor.

13 Ağustos 2020 tarihinde meydana gelen olayda Duygu Delen, Mehmet Kaplan’ın ailesine ait evden düşerek ölmüş, Kaplan, cinayet, cinsel istismar, yağma gibi suçlardan tutuklanmıştı.

Kaplan hakkında soruşturmasını tamamlayan Cumhuriyet Savcısı, mahkeme sunduğu iddianamede şüphelinin maktulü bilinç kaybına sebebiyet verecek şekilde darp ettiği, maktulün bayılması sonucunda odanın balkonundan aşağı atıp intihar süsü vermeyi düşündüğü ancak bu tarafta bina görevlisinin çim suladığı için bina bahçe girişine bakan pencereden ayaklarını kaldırarak aşağı doğru iterek kasten öldürdüğü iddia ediliyor.

Kaplan’ın olay günü alkol ve uyuşturucu kullandığı belirtilen iddianamedeki ifadelerde ise Kaplan ve Duygu Delen arasında kıskançlığa dayalı sorunlar olduğu, ikilinin bir süre ayrıldığı dikkat çekiyor.

Kaplan’ın daha önce genç kızı defalarca darp ettiği, bir defa ise üvey annesiyle birlikte hastaneye bile götürdüğü ise dikkat çekiyor.

Kaplan’ın Duygu ile arkadaş olan bir kişiyi ise silahla tehdit ettiği, araya ailesinin girmesi sonucu olayın kapatıldığı, genç kızın telefonuna yazdığı notta “Mehmet Can o kadar çok sıkıp kısıtlıyor ki yaşama sevinci kalmadı bende..." diye yazdığı belirtiliyor.