YAŞAM

Doğal pazar ilgi görüyor

Kavaklık'ta kurulan Doğal Yaşam Pazarı, tüketcilerden büyük ilgi görüyor. Pazarda kadınların el işlemesi ürünleri ve köylerde yetişen ürünler satılıyor.

Doğal pazar ilgi görüyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin iş birliğinde kurulan Doğal Yaşam Pazarı, vatandaş tarafından büyük bir ilgiyle karşılanıyor. Şahinbey İlçesi’ne bağlı Kavaklık Mahallesi Hayri Tütüncüler Parkı’nda bulunan pazarda, ev ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla satış yapan kadınların el işlemeleri ve köylerde yetiştirilen ürünler görücüye çıkıyor.

Kadınlara özgüven aşılamak, kadınların ekonomik özgürlüğüne ön ayak olmak ve aile bütçesine destek olmalarını sağlamak amacıyla Büyükşehir Belediyesi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin ortak çalışmasıyla yaklaşık 3 yıl önce hizmete giren Doğal Yaşam Pazarı, faaliyete geçtiği günden bu yana edindiği popülerliğini koruyor. Pazar yerinde hem köyden getirilen ürünler hem de kadınların el işlemeleri şehirde buluşuyor. Ayrıca kurulan stantlarda organik ürünlerin yanı sıra yöresel yemekler, yufka ekmeğiyle böreği, ev yapımı turşular, halka tatlı ve tekstil ürünleri de bulunuyor.