SPOR

PES 2020 ödülleri verildi

PES 2020 Turnuvası'nda dereceye girenlere ödülleri düzenlenen törenle verildi. 

PES 2020 ödülleri verildi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’yle Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Elektronik Sporlar Topluluğu iş birliğinde gerçekleştirilen PES 2020 Turnuvası'nda dereceye girenlere ödülleri düzenlenen törenle verildi. 

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, birincilik kürsüsüne oturan Kubilay Hallaç, 2’nci Kayra Özçalışkan ve 3’üncü Hasan Bakkaloğlu’na kupalarını verdi. 455 kişinin katıldığı turnuvada finale kalan 8 sporcuya ise bisiklet hediye edildi.

Ödül töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Çok önemli bir günde 10 Kasım’da gençlerimize ödül töreni düzenlemenin ayrı bir mutluluğunu yaşıyorum. Bugünün öneminin yanı sıra dünyanın önemli bir dönemeçten geçtiğinin hepimiz farkındayız. Pandemiden kurtulmak ve sağlıklı ortama geçmeyi hepimiz istiyoruz. Ancak bir taraftan da hayatımızı önlemler eşliğinde devam ettirmemiz gerekiyor. Spor Kenti Gaziantep’te sporun her çeşidini desteklemek için yoğun gayret gösteriyoruz. Gençlerimize baktığımız zaman gözlerinde büyük bir aşk var. Kalplerinde büyük bir heyecan var. Bunu görebiliyoruz. Geleceğimiz gençlerimizle emin ellerde. Sporun her dalıyla gençlerimize ulaşmak istiyoruz. Onların bilgi ve becerilerine ilişkin taramalar yaparak ideal olan spor dalına yönlendirme çabası içerisindeyiz. Bugün kentin her ilçesinde yaptığımız yüzme havuzları, kapalı spor salanları aracılığıyla gençlerimize spor yapma fırsatı veriyoruz” dedi.