GÜNCEL

Torbacılara dev operasyon

Gaziantep polisi uyuşturucu satıcilarına yönelik helikopter ve drone destekli operasyon düzenledi, 23 torbacı gözaltına alındı.

Torbacılara dev operasyon

Karşıyaka, Mithatpaşa, Yunusemre, Hacıbaba ve Dülükbaba Mahallelerinde başta Narkotik-Asayiş olayları olmak üzere suç işlenmesinin önlenmesi ve sokak satıcılarına yönelik 863 personelin katılımı ve helikopter, drone, dedektör köpeklerinin desteği ile  yol kapaması yapılarak operasyon düzenlendi.

Gaziantep Valisi Davut Gül ve İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek'in de sahada takip ettiği operasyonda sokakların tamamının girişlerinde, araçlarda, şahısların üzerinde ve daha önceden belirlenen ikametlerde arama yapıldı.

Operasyonda 27 ikamet, 892 araç ve 3 bin 707 şahıs üzerinde arama yapılırken, 47 araca idari para cezası uygulandı, 23 araç trafikten men edildi.

Yapılan operasyon ve aramalarda 2 Kilo 280 gram esrar, bir kilo 368 gram metamfetamin (Ateş – Buz), 620 gram sentetik kannabinoid (Bonzai), 370 gram eroin, 222 adet Ecstasy hap, 134 Adet Captagon hap,  2 adet hassas terazi, 5 adet tabanca ve 2 adet pompalı tüfek ele geçirilirken 23 kişi de gözaltına alındı.