GÜNCEL

Cinayeti özel ekip çözmüş

Nizip'te kaybolduktan 2 ay sonra arkadaşının evinde öldürülüp gömülmüş halde bulunan Mehmet Yalnız cinayetini, 3 yıl önce kaybolan ancak daha sonra eşi ve oğlu tarafından öldürülen Süleyman Çiçek davasını çözen ekibin aydınlattığı ortaya çıktı.

Cinayeti özel ekip çözmüş

Gaziantep Nizip'te arkadaşı tarafından pompalı tüfekle vurulup evin merdiveninin altına gömülen Mehmet Yalnız (30) cinayetini, 3 yıl önce eşi ve çocukları tarafından işkenceyle öldürülüp Fırat nehrine atılan Süleyman Çiçek (63) cinayetini çözen 5 kişilik özel ekip aydınlattı.

Nizip İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Suçlar Amirliği bünyesinde, her biri 15-20 yıldır Asayiş birimlerinde görev yapan tecrübeli polislerden oluşan ekibin, kayıp başvurusu olarak gelen iki cinayeti de büyük bir titizlikle yapılan araştırmalar sonucunda çözdüğü belirtildi.

Mehmet Yalnız'ın cesedi hastanede teşhis yapılamadığı için Adli Tıp'a gönderilirken, DNA testi için hastaneye gelen anne Z.Y., SABAH'a yaptığı açıklamada "Allah polisimizden razı olsun, yavrumun katillerini bularak adalete teslim ettiler. Bundan sonra yavrumun katillerinin en ağır cezaya çarptırılması için mücadele edeceğim" dedi. Yalnız'ı öldürdüğü belirlenen arkadaşı Eyyüp Sarmaşık ile kendisine yardım ettiği tespit edilen Ali Eker tutuklanmıştı.