EKONOMİ

GASKİ'den yapılandırma çağrısı

GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler, bu borcu olan vatandaşların yapılandırma yapabilecekleri adresler ve detaylar hakkında bilgi vererek aboneleri uyardı.

GASKİ'den yapılandırma çağrısı

Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi (GASKİ) yeni çıkan yapılandırma kapsamında abonelerinin borçlarını yapılandırmalarını bekliyor. GASKİ Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler, 7256 Sayılı Kanun kapsamında borçların yapılandırmalarına başladıklarını belirterek, vatandaşları son gün olan 31 Aralık öncesi borçlarını yapılandırarak faiz yükünden kurtulmaları  için bilgilendirdi.

Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler 7256 Sayılı Kanun kapsamında su borçlarının yapılandırılmasının başlandığını, peşin ödeme yapıldığında gecikme faizinde yüzde 90 indirim uygulanacağının müjdesini verdi. 31 Aralık’a kadar yapılandırma için başvurular alınacak.

Yasal düzenleme ile birlikte vatandaşların birikmiş bulunan su ve atık su borçlarının 6-9-12 veya 18 taksit olarak yapılandırılacağını, peşin ödeme ile yapılandıranlardan gecikme faizinin yüzde 90 indirileceğini anımsatan Sönmezler, “Bu yapılandırma su borcu olanlar için gerçekten güzel bir fırsat. Gaziantep’te yaşayan vatandaşlarımızın bu fırsatı değerlendirmesi gerekir. Abonelerimizin yapılandırma için kimlik bilgileri ile birlikte GASKİ Merkez binasına veya Karataş Şubemize müracaat etmeleri gerekmekte” diye konuştu.